Medlemskap

Västra Sörmland har massvis med kraftfulla entreprenörer som skapar oförglömliga upplevelser, innovativa produkter och producerar bland den bästa gröna och lokala maten som finns att finna.

 

Vår roll är att samla den kraften och tillsammans med våra medlemmar och vänner utveckla framtidens plats. Vi samarbetar för att stärka den lokala och regionala attraktionskraften. Vi tar tillvara på vår potential.

Näringsliv och kommun i samverkan ger oändliga möjligheter för ditt företags möjlighet till ökad lönsamhet. Du blir medlem i ett företag som satsar på platsutveckling, effektiv marknadsföring och aktiviteter som syftar till ökad omsättning och ett adderat värde – för både företag, samhälle och region.

Medlemskapet baseras på omsättning. Förmåner inkluderar synlighet i media, sociala kanaler och besöksinformation. Tillgång till medlemsträffar, föreläsningar och nätverkande. Eller att kunna ta emot våra lokala presentkort. Kontakta oss så berättar vi mer.

Medlemmar

Annas Gröna Rum | annasgronarum.se 

Advokatfirman Glimstedt Östergötland KB | glimstedt.se  

Anicura Djurkliniken i Katrineholm | anicura.se  

Anne Maries tyg, garn och sömnad 

Apoteket Malmköping | apoteksinfo.nu  

Apoteket Violen | apoteket.se  

Aristoform | facebook.com 

Bela Anno 1923 | bela.nu  

Bjärsäterstorp | bjarsaterstorp.se  

Björkviks bär självplock | sjalvplock.se  

Björnåsen | björnåsen.se  

Brottsofferjouren KFV | brottsofferjouren.se  

Burger King | burgerking.se 

Båsenberga Hotell & Konferens | basenberga.se  

 

Cösters Hund & Katt | costershundkatt.se  

D11 Workspace | d11workspace.com  

DFK Katrineholm | svenskalag.se  

Djulö 4H | 4h.se  

Djulöbadets Camping & Stugby | djulocamping.se  

Dressmann | dressmann.com  

Dufweholms Herrgård | dufweholm.se  

Ekbackens vandrarhem | ekbackensvandrarhem.se  

Eleganza eleganza.nu

Elerts färghandel | elertsfarg.se  

Elon Katrineholm | elon.se 

Elon Ljud & Bild | elon.se 

Elon Vingåker | elon.se  

Ericsbergs Säteri | ericsberg.se  

ETC Solpark | etcsolpark.se

Fastighetsbyrån | fastighetsbyran.com  

Fastighetsägarna Mitt Nord | fastighetsagarna.se 

Fiskeboda Camping & Servering | barnenso.se    

Forss Webbservice | forss.se  

Fotograf Hanna Maxstad | hannamaxstad.com  

Fotograf Therése Larsson | instagram.com 

Fotografens Café och Bistro | fotografenscafebistro.se  

Fridhems Kaffestuga & Gårdsbutik | fridhemskaffestuga.se   

Friskis & Svettis Katrineholm | friskissvettis.se/katrineholm

Garmlands Guld & Silver | garmlands.se  

Gr8meal | gr8meal.se    

Gröndal Mat & Trädgård | matkluster.se

Handelsbanken | handelsbanken.se 

Hantverksstiftelsen | hantverksstiftelse.se  

Helenergi | facebook.com  

Hemfrid | hemfrid.se

Hillmers Logistik | hillmerslogistik.se  

Holmbergs tryckeri | linderothstryckeri.se  

Hotell Gillet | facebook.com 

Hotell Malmköping | hotellmalmkoping.se  

Hotel Statt | hotelstatt.se  

Hudhälsan KC | hudhalsankc.se  

Humly | humly.io  

HyresHuset | hyreshusetkatrineholm.se  

Hälsogymet | halsogymet.se  

ICA Supermarket Cityhallen Vingåker ica.se

ICA Cityhallen Padel Vingåker Arena | vingakerarena.se 

ICA Maxi Katrineholm | ica.se  

ICA Nära Katrineholm | ica.se  

ICA Speceritjänst | ica.se  

Idéfarmen | idefarmen.se  

Ingela & Griffisarna ingelaochgriffisarna.se

Insamlingsstiftelsen Fogelstad | fogelstadsstiftelse.se  

Iver | iver.com  

Jaana & Co | bela.nu  

Julitafestivalen | julitafestivalen.nu  

Julita Gård | nordiskamuseet.se  

Julita Gästis | julitagastis.se  

K-bygg Katrineholm k-bygg.se

K-bygg Flen k-bygg.se

K-bygg Vingåker k-bygg.se

Kandy´z i Vingåker kandyz.se

Kappahl | kappahl.se  

Karossens Måleri & Inredning | karossens.se  

Katrineholm Bandy | katrineholmbandy.se

Katrineholms Bokhandel | facebook.com  

Katrineholms Bowlingscenter | bowlingscenter.se 

Katrineholms Fastighets AB (KFAB) | kfab.se  

Katrineholms Fastighetsservice | katrineholmsfastighetsservice.se  

Katrineholms Golf | katrineholmsgolf.se  

Katrineholms Hyrmaskiner | hmhyrmaskiner.se 

Katrineholms-Kuriren | kkuriren.se  

Katrineholms Orienteringsklubb katrineholmsok.org

Katrineholmsrevyn | katrineholmsrevyn.com  

Katrineholms Släpvagnar | katrineholmsslapvagnar.se  

Katrineholmsbygdens Församling | svenskakyrkan.se  

Katrineholms-veckan katrineholmsveckan.se

KIKK | kikk.se  

Kjell & Company | kjell.com

Konstfrämjandet Kraft | kraft.konstframjandet.se

Kulturföreningen Fogelstad | fogelstad.org  

Kvinno- och Tjejjouren Miranda | jourmiranda.se  

Lekextra | lekextra.se  

Libink Agrikultur | libinkagrikultur.se 

Lida Gård | lidagardflen.se 

Liv i Ro liviro.se

Lugnets Allfix | lugnetsallfix.se  

Länsförsäkringar Fastighetsförmedling | lansfast.se  

Länsförsäkringar Södermanland | lansforsakringar.se  

MatPiraten Katrineholm | facebook.com  

Motorkompaniet | motorkompaniet-aol.se 

Möbelmagasinet | mobelmagasinet

NK Bar & Kök | nkkatrineholm.se 

NZ Pies | nzpies.com  

Nya Gården Forsa bruk | nyagardenforsabruk.se  

Nyföretagarcentrum | nyforetagarcentrum.se  

Oasen på Åsen | oasen-pa-asen.se  

Olssons vandrarhem | olssonsvandrarhem.se  

Oppunda Svets | oppundasvets.se  

Oppunda El | oppundael.se  

Padleriet | padleriet.com  

Pinchos | pinchos.se  

Petras | petras

Pralinörskans Praliner pralinorskans 

Presto Brandsäkerhet | presto.se  

Påhlssons Daylight | pahlsonsdaylight.com  

Reijmyre Glasbruk | reijmyre.se  

Rotary Katrineholm | rotarykatrineholm.se  

RFSL Katrineholm | rfsl.se 

Ruda Gård | rudagard.se  

Ryds glas | rydsglas.se  

Safiren | facebook.com  

SA-Screen | sascreen.com 

Salong By Kami salongbykami.se 

Salong White | facebook.com  

Självfallet | sjalvfalletkatrineholm.se  

Sjöholms Gård | sjoholmsgard.se  

Sjötorps Hus | sjotorpshus.se  

Skobes Bil | skobes.se  

Sköna Gertruds Te & Kaffe | skonagertruds.se 

Solbackens Småbruk |  solbackens

Specsavers | specsavers.se  

Spökbackens Alpina Skidklubb | spokbacken.se

STC Katrineholm | stc.se 

St. Djulö Herrgård | storadjulo.se  

Stjärnkliniken | stjarnkliniken.com 

Stjärnurmakarna | stjarnurmakarna.se 

Strandviks Blommor | facebook.com  

Studiefrämjandet | studieframjandet.se   

Sultans Konditori | sultans.se  

Svensk Fastighetsförmedling | svenskfast.se  

Svenssons Foto | svenssonsfoto.se  

Synoptik Sweden | synoptik.se 

Synsam Zellers Optik | synsam.se 

Sörmlands Sparbank | sormlandssparbank.se  

Sörmland Vatten | sörmlandvatten.se  

Sörmlands Webbyrå | sormlandswebbyra.se  

Taxi Katrineholm | taxi-katrineholm.se  

TT Service Solution | ttclean.se  

Tekniska Verken | tekniskaverken.se  

Torpets Andelsodling | torpetsandelsosling

Traneskog | traneskog.se  

Två Systrar LPG tvasystrarlpg.se

Tygshopen | tygshopen.com  

Ung Företagsamhet Södermanland | ungforetagsamhet.se  

 

Victoriahem | victoriahem.se  

Vingåkers Factory Outlet | vfo.se  

Vingåkers Folkets Park | vingakersfolketspark.se  

Zeo Concept | zeo-concept.com  

Åkes Skor | akesskor.se  

Åsa Folkhögskola | asa.fhsk.se  

Ändebols Gård | andebolsgard.se  

Ängby Gård | facebook.com 

Änglarnas Kök | anglarnaskok.se